Na Lotosie sam zatankujesz LPG

Newsy

Stało się – Lotos Polska, jako pierwsza sieć stacji paliw w naszym kraju, rozpoczęła udostępnianie stanowisk do samodzielnego tankowania LPG przez swoich klientów. Proces tankowania autogazu nie różni się praktycznie niczym od tankowania benzyny lub oleju napędowego – pierwsza taka stacja została otwarta w Gdyni przy al. Zwycięstwa.

Adam Augustyniak, kierownik działu obsługi sprzedaży Lotos Polska, na pytanie o kolejne stacje paliw z samodzielnym tankowaniem LPG przez kierowców odpowiada następująco:

” Sukcesywnie przygotowujemy stanowiska na stacjach paliw terminy wdrożenia na poszczególnych obiektach zależą głównie od planów działań serwisowo-inwestycyjnych.”

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi w Polsce, takie stanowiska powinny posiadać odpowiednie oznaczenie informujące o możliwości i sposobie samodzielnego tankowania LPG. Dotyczy to również dodatkowych zaworów, które zwiększają bezpieczeństwo podczas tankowania. Budowa pistoletu całkowicie eliminuje niewłaściwy sposób podłączenia przewodu z autogazem, dzięki czemu kierowcy tankujący samodzielnie LPG mogą czuć się bezpiecznie. W razie jakichkolwiek kłopotów z tankowaniem, zawsze mogą poprosić pracownika stacji o pomoc.