Piękny jubileusz fabryki Mercedes-Benz Trucks

Newsy

50 lat – tyle już trwa produkcja ciężarówek w fabryce Mercedes-Benz Trucks w niemieckim Wörth. Na jubileuszowej imprezie pojawiło się wiele osobistości związanych z działającą placówką, m.in.: Malu Dreyer, premier landu Nadrenia-Paltynat, dr Daimler Zetsche, prezes koncernu Daimler AG, dr Wolfgang Bernhard, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za ciężarówki i autobusy, a także Stefan Buchner, szef Mercedes-Benz Trucks.

13A1011

Jest coś, co różni ten zakład od innych. To „duch Wörth”, decydujący o jakości wykonania „made in Wörth”. Składają się na niego trzy czynniki: pionierstwo, innowacja i zespół. Ludzie, którzy tu pracują, tworzą naprawdę zgraną drużynę – mówił dr Dieter Zetsche, prezes koncernu Daimler AG, czyniąc w ten sposób piękny ukłon w stronę załogi fabryki.

Codziennie w zakładzie w Wörth, blisko 12 tys. pracowników dokonuje montażu 470 ciężarówek. Wśród nich znajdują się dobrze znane modele, takie jak Atego, Axora, Arocs, Actrosa, Econica, Unimoga czy Zetrosa. Wszystkie zamówienia, dokonywane są przy udziale klientów, którzy dokładnie specyfikują swoje zamówienia. Szacuje się, że w ciągu 50 lat z niemieckiej fabryki wyjechało już około 3,6 mln pojazdów.

Źródło: materiały prasowe