Startuje Uber – czy konkurencja dla taksówkarzy osiągnie w Polsce sukces?

Właśnie w Polsce miała premierę usługa Uber, która jest bez wątpienia konkurencją dla taksówek. Czy w naszym kraju znajdzie swoich odbiorców? Od początku zdania są podzielone – jedni uważają, że taka aplikacja nie ma racji bytu nad Wisłą. Sprawdźmy jednak, o co w tym wszystkim chodzi.

Uber to prosta aplikacja na smartfona, za pomocą której możemy zamówić przejazd z punktu A do punktu B. Automatycznie wyszukuje naszą lokalizację oraz łączy nas z tzw. szoferami, którzy są w pobliżu. My wówczas wybieramy osobę, z którą chcemy jechać. Jak prezentują się ceny w porównaniu do taksówek? Na start będzie trzeba zapłacić 5 złotych, czyli o trzy złote mniej niż w przypadku większości taksówek w Warszawie. Każdy przejechany kilometr będzie kosztował 1.40 zł.

Jest to jakaś alternatywa dla taksówek, ale czy w Polsce zrobi karierę? Uber działa już w prawie 40 krajach, więc możemy spodziewać się, że i u nas znajdzie wielu zwolenników. Niektórzy już na starcie zauważyli wiele niedociągnięć. Jednym z nich był przywóz gości na konferencję prasową. Uber obiecał przyjechać po każdego zaproszonego, a okazało się, że… zabrakło samochodów. Oby na co dzień było lepiej. Trzymamy kciuki!

...

...