Testy opon co należy wiedzieć

Porady
Tirendo opony
Na rynku istnieje kika organizacji przeprowadzających testy opon, samochodów oraz innych akcesoriów. Jak możemy upewnić się, iż dany test jest wiarygodny i poleca najlepsze produkty?

Pierwszą podstawową informacją , która powinna być uwzględniona w takim rankingu jest rozmiar testowanych opon. W ten sposób czytelnik łatwo może odnaleźć opony pasujące do jego samochodu.
Organizacja testujaca powinna również podać pełną specyfikację testu czyli jaki samochód uczestniczył w testach oraz gdzie zostały one przeprowadzone tylko w takim przypadku takie testy są mierzalne i profesjonalne.
Najważniejszym elementem rankingu są jednak kryteria oceny oraz ich waga. Podstawowymi kryteriami stosowanymi przez ADAC są: zachowanie opony na suchej i mokrej nawierzchni, głośność, ilość zużywanego paliwa oraz szybkość ścierania bieżnika.

Szczegółowe wyniki

Zgodnie z testami ADAC w tym roku najlepsze opon letnie to:

W rozmiarze 195/65 R15:  Goodyear Efficient Grip Performance. Wśród wybranych opon różnice punktowe są bardzo niewielkie pomiędzy poszczególnymi modelami. Główną niespodzianką jest Michelin Energy Saver Plus, opony które były  pierwsze w zeszłym sezonie nie pojawiają się ponownie w klasyfikacji. Natomiast w rozmiarze 175/65 R14 zwycięzcą jest Continental ContiEcoConatct 5.testy opon Tirendo

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć szczegółowe wyniki zapraszamy na stronę: http://www.tirendo.pl/test-opon-letnich/ można tam zapoznać się z kompleksowymi wynikami testów z roku 2014 oraz 2013.

Obecnie bardzo pomocne przy zakupie nowego ogumienia są również etykiety umieszczone na oponie. Zostały one wprowadzone w 2012 roku przez Unię Europejską. Posiadają one trzy kryteria oceny: Efektywność paliwową, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom zewnętrznego hałasu toczenia. Wyglądem etykiety przypominają te używane do oznakowania urządzeń RTV i AGD.

Głównym celem tworzenia takich rankingów jest pomoc klientowi w dokonaniu odpowiedniego wyboru oraz zakupu. Dlatego jest to zajęcie wymagające dużego zaufania społecznego oraz przejrzystości w wynikach.