BMW X1 – model marzeń wielu osób dostępny w leasingu

Artykuły

Na rynku dostępnych jest wiele modeli samochodów marki BMW. Kierowcy cenią je przede wszystkim za ergonomiczność i wygodę użytkowania, a także kompaktowe rozmiary. Wśród rozmaitych wersji tego rodzaju aut warto zwrócić uwagę na BMW X1. Pierwszy pojazd tej serii zjechał z taśmy produkcyjnej w 2009 roku i od tej pory model ten zyskał sobie wielu sympatyków. Wypada zastanowić się, dlaczego tak się stało i co sprawia, że leasing BMW X1 jest często wybieraną przez klientów firm leasingowych opcją.

W pierwszej dekadzie XXI wieku zapanowała moda na SUV-y, która zresztą trwa do dziś. W tym czasie producenci marki BMW postanowili odpowiednio zareagować na potrzeby klientów, wypuszczając kolejno modele X5 (w 1999 roku) oraz X3 (w 2003 roku). Przy okazji zauważono rosnący popyt na wersje łączące w sobie zalety SUV-ów oraz typowych kompaktów. To właśnie stało się impulsem do stworzenia BMW X1, które ostatecznie stało się jednym z pierwszych crossoverów na europejskim rynku. Nieco mniejsze od modeli X5 i X3 auto świetnie wypełniło lukę, która istniała do tej pory pomiędzy seriami 1, 3 oraz X3. Przy jego projektowaniu skorzystano z tylnonapędowej platformy, charakterystycznej dla samochodów BMW z serii 3. Nowe BMW z oznaczeniem X1 okazało się bardzo wygodnym w użytku modelem, którego główną zaletą było wyposażenie w silnik o wysokich osiągach mocy. W sprzedaży udostępniono zarówno modele benzynowe, jak i diesle, w tym dwulitrowy turbodiesel z dwoma turbosprężarkami, dzięki którym kierowcy i pasażerowie aut mogli liczyć na wysoki komfort jazdy. Z uwagi na niski poziom spalania BMW X1 zyskało sobie ogromną popularność wśród osób zainteresowanych zakupem używanego samochodu.

niebieskie bmw

BMW X1 – atrakcyjny design i funkcjonalność w jednym

Modele BMW X1 stanowią wyjątkowe połączenie atrakcyjnego designu oraz wygody użytkowania. Początkowo ich wygląd był zbliżony do typowych aut kombi. W 2015 roku wypuszczono jednak nowe BMW X1 drugiej generacji, które wizualnie było bardzo podobne do wersji X5 i X3. Po dokonanym w 2020 roku faceliftingu design pojazdu nie zmienił się znacząco. Wzrosła natomiast jego funkcjonalność. Obecnie zatem jest to dość szeroki i wysoki pojazd, który wyróżnia łatwość prowadzenia i doskonałe osiągi silnika. Nie bez znaczenia jest też duża pojemność bagażnika. Dzięki niej samochód świetnie sprawdza się w trakcie rodzinnych podróży. Istotne podczas jazdy informacje (np. poziom prędkości) kierowca może śledzić za pomocą pełnokolorowego wyświetlacza BMW Head-Up.

Leasing BMWx1 – korzyści nie do przecenienia

Nowe BMW X1 kosztuje średnio od 100 do 200 tys. zł. W praktyce nie każdego stać na taki wydatek. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości wzięcia BMW X1 w leasing. To bardzo wygodna opcja, która jest dostępna zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Leasing BMW X1 oferowany jest przez profesjonalne firmy, które zajmują się skupem i wynajmowaniem aut. Formalnie właścicielem pojazdu pozostaje leasingodawca, dlatego też w praktyce na użytkowniku ciąży jedynie obowiązek wnoszenia opłat w określonej wysokości. Leasingobiorca nie musi martwić się wykonywaniem ewentualnych napraw czy też opłacaniem ubezpieczenia samochodu. Kwestie te leżą bowiem w gestii firmy leasingowej. Co więcej, najemca po upływie umowy ma też możliwość wymiany pojazdu na nowszy model lub wykup dotychczas użytkowanego auta po bardzo okazyjnej cenie. Wiele osób decyduje się na jedną z tych opcji.

Leasing BMWX1 jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla użytkowników. Warto zatem z niego skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba nie może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu.