Szukasz optymalnego rozwiązania flotowego dla swojej firmy?

Artykuły
adobe stock

Wynajem długoterminowy może być odpowiednią szansą na zoptymalizowanie twoich kosztów.

Samochody są niezbędne praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. Jeśli posiadasz szybko rozrastające się przedsiębiorstwo, być może właśnie zastanawiasz się, w jaki sposób poszerzyć swoją flotę pojazdów, jednocześnie optymalizując koszty takiej inwestycji. Naszą propozycją dla ciebie jest wynajem długoterminowy, który może okazać się najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla twojej firmy. Poznaj jego zalety.

adobe stock

fot. materiały prasowe

 

Obowiązki i koszty związane z pojazdami

Posiadając flotę samochodową, jesteś jednocześnie obarczony szeregiem obowiązków i kosztów, które związane są z eksploatacją pojazdów. Wymiana opon, przeglądy, naprawy czy opłacanie składek ubezpieczeniowych to jedne z największych obciążeń, z jakimi możesz się spotkać w swojej firmie. Do tego dochodzi także codzienna eksploatacja pojazdu, w tym zakup paliwa na firmę, którego ceny z roku na rok wzrastają.

Zakup, leasing czy wynajem?

Oczywiście, istnieje szereg rozwiązań dla firm, na które możesz się zdecydować. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim trzy z nich, czyli zakup auta, leasing lub wynajem długoterminowy. Każda z tych opcji posiada swoje wady i zalety, które powinieneś wziąć pod uwagę jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zakup “od ręki” wymaga oczywiście odpowiednich środków finansowych. Jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy ci na natychmiastowym wejściu w posiadanie pojazdu, bez konieczności płacenia poszczególnych rat. Jest jednak rozwiązaniem kłopotliwym, jeśli dla twojego przedsiębiorstwa jednorazowy wydatek byłby zbyt obciążający.

Leasing to ciekawa opcja, pozwalająca ci rozłożyć koszty samochodu na raty, by następnie, za niemal symboliczną kwotę, wykupić go na własność. To ciekawa propozycja, jeśli zależy ci na tym, aby samochód w pewnej chwili przeszedł na twoją firmę. Niestety, zazwyczaj wymagana jest tutaj wpłata inicjalna, która może okazać się dość wysoka, jeśli nie posiadasz aktualnie wolnych środków finansowych w swojej firmie.

Wynajem długoterminowy to z kolei optymalne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którym nie zależy na kupnie auta. Jeśli należysz do osób, które preferują wygodne użytkowanie za stałą stawkę, bez konieczności samodzielnego załatwiania takich formalności, jak choćby ubezpieczenia, serwis czy karty paliwowe, bez wątpienia jest to idealny model dla ciebie. Co więcej, z reguły nie jest tutaj wymagana opłata wstępna, co może być atrakcyjną okazją dla osób, które chwilowo nie mogłyby sobie na nią pozwolić, a potrzebują samochodu.

Pełna obsługa za jedną, stałą stawkę

Wynajem długoterminowy to przede wszystkim kompleksowe rozwiązanie, w którym nie ponosisz osobistego ryzyka, związanego z eksploatacją pojazdów przez twoich pracowników. Pełen serwis, doradztwo czy dodatkowe udogodnienia w postaci raportów menedżerskich pomogą ci w zarządzaniu flotą samochodów i sprawią, że będzie na tobie ciążyć minimum formalności i obowiązków. W efekcie zyskasz za to pełną swobodę oraz luksus dla siebie i swoich pracowników.