Dlaczego warto sprawdzić samochód przed kupnem?

Porady
Podczas sprzedaży samochodu ludzie używają nawet tekstów popularnego Typowego Mirka z Facebooka, które prezentują się w stylu „Panie, tym samochodem Niemiec tylko po bułki jeździł”. Nie dajcie się zwieść, sprawdźcie auto przed zakupem.

Wiele osób, zwłaszcza kobiet może powiedzieć „ale to auto ładnie wygląda, niemożliwe, że miało stłuczkę”. Jednak jak mówi stare przysłowie – nie oceniaj książki po okładce. Tak samo jest w przypadku samochodów. Łatwo jest zmienić stan licznika, czy ukryć ślady lakierowania itp. Z tego powodu często ludzie dopiero po kilku miesiącach dowiadują się, że za to auto powinni zapłacić dużo mniej. Jak temu zapobiec?

Jeśli ktoś nie zna się na motoryzacji, nie ma pojęcia jak sprawdzić stan samochodu, ma kilka innych wyjść.

Po pierwsze: może zabrać ze sobą znajomego, który zna się na tym. Wówczas możemy spodziewać się rzetelnej oceny i być pewni, że nie kupimy uszkodzonego pojazdu.

Po drugie: wiele warsztatów oferuje sprawdzanie samochodów. Wystarczy podjechać w dane miejsce lub zadzwonić i umówić się na konkretny termin z mechanikiem, który podjedzie i oceni stan auta. Polecamy znaleźć taką osobę w serwisie Super Mechanik.

Po trzecie: często producenci samochodów posiadają bazy danych, w których można znaleźć informacje na temat danego pojazdu, często przydatne. Mogą one zdementować nieprawidłowe dane na przykład na temat przebiegu.

Stosując się do powyższych rad, można mieć większą pewność udanego zakupu. A więc powodzenia w wyborze odpowiedniego samochodu 🙂

fot. typowy mirek