spray

Jaką chemię użyć do czyszczenia i konserwacji motocykli?

W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak właściwie dbać o motocykl Harley-Davidson FXSTS Softtail Springer, który liczy sobie już 4 lata i ma na swoim koncie liczne trasy.

Użytkowany regularnie, szczególnie w weekendy i po pracy, motocykl ten zawsze spoczywa w garażu.

spray

 

Utrzymanie motocykla w doskonałej kondycji wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji, co dotyczy każdego właściciela jednośladu, niezależnie od marki. W omawianym przypadku, do pielęgnacji wykorzystywane są produkty marki WEICON.

1. Sięgamy po WEICON Spray Cleaner S

Do czyszczenia elementów chromowanych na motocyklu stosowany jest WEICON Spray Cleaner S. Ten środek umożliwia bezproblemowe usunięcie resztek oleju oraz zabrudzeń. Spray ten sprawdza się również doskonale w przypadku czyszczenia gaźnika, gdzie nagromadzone cząstki brudu mogą prowadzić do stopniowego uszkadzania membrany gaźnika.

2.  Klej techniczny do branży moto potrzebny

Charakterystyczny, głęboki dźwięk dwucylindrowego silnika Harleya-Davidsona jest znany każdemu miłośnikowi motocykli. W trakcie jazdy, motocykl jest wystawiony na działanie intensywnych wibracji, które mogą prowadzić do luźnienia się lub odpadania różnych elementów. Po wielu podróżach właściciela, tabliczka znamionowa na amortyzatorze oraz obudowa wskaźnika uległy odłączeniu. Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczne jest zastosowanie odpowiednich klejów technicznych (znajdziesz je na https://www.pneumat.com.pl/kleje-techniczne-uszczelniacze-przemyslowe), dostosowanych do łączonych materiałów.

W tym przypadku, do przymocowania metalowej tabliczki znamionowej Harley-Davidsona użyto akrylowego kleju strukturalnego WEICON RK-7000, idealnie nadającego się do łączenia elementów metalowych. Dla obudowy wskaźnika wybrano akrylowy klej strukturalny WEICON Easy-Mix RK-7200, który sprawdza się w połączeniach plastik-metal i ma przezroczystą formułę, co przyczynia się do estetyki finalnego wyglądu. Klej RK-7200 zapewnia trwałe i estetyczne połączenie, zachowując jednocześnie spójność wizualną motocykla. Oferta klejów strukturalnych dostępna jest na https://www.pneumat.com.pl/kleje-strukturalne

3. Na koniec pasta montażowa

Cylindrowy element motocykla jest połączony z wydechem za pomocą kołnierza, który jest mocowany śrubami. Aby zabezpieczyć te śruby przed korozją, którą mogą powodować wibracje podczas jazdy, wilgoć oraz brud, właściciel stosuje profilaktycznie pastę miedzianą WEICON Copper Paste.

Pasta miedziana WEICON jest przykładem produktu, który znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w motocyklach, ale również w pielęgnacji, konserwacji oraz naprawie różnorodnych pojazdów, takich jak rowery, samochody dostawcze czy przyczepy konne. Inne pasty do montażu elementów znaleźć można na https://www.pneumat.com.pl/pasty-montazowe

O co jeszcze zadbać przed sezonem?

Konserwacja łańcucha napędowego

Łańcuch napędowy wymaga regularnej konserwacji, która obejmuje czyszczenie, smarowanie i sprawdzanie napięcia. Używaj specjalnych preparatów do czyszczenia i smarowania łańcucha, a napięcie dostosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Prawidłowa konserwacja łańcucha zapewnia płynną pracę napędu i wydłuża żywotność komponentów.

Kontrola płynów eksploatacyjnych

Regularne sprawdzanie i wymiana płynów eksploatacyjnych, takich jak olej silnikowy, płyn hamulcowy czy płyn chłodniczy, są kluczowe dla sprawności mechanizmów motocykla. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu i jakości tych płynów zapobiega przegrzewaniu się silnika i zapewnia skuteczność hamowania.

Inspekcja opon

Stan opon ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i stabilność jazdy. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach oraz ich bieżnik. Wymieniaj opony, które wykazują znaki zużycia, pęknięcia czy inne uszkodzenia.

Sprawdzanie i regulacja zawieszenia

Dobrze działające zawieszenie jest niezbędne do komfortowej i bezpiecznej jazdy. Kontroluj stan amortyzatorów, sprężyn oraz innych elementów zawieszenia, a w razie potrzeby skorzystaj z profesjonalnego serwisu do ich regulacji czy naprawy.

Konserwacja systemu hamulcowego

System hamulcowy wymaga regularnej kontroli, w tym sprawdzania grubości klocków hamulcowych, stanu tarcz hamulcowych i jakości płynu hamulcowego. Zapewnienie sprawności hamulców ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Ochrona przed korozją

Korozja jest jednym z głównych wrogów motocykla. Stosowanie specjalnych preparatów antykorozyjnych, zwłaszcza w obszarach narażonych na działanie wilgoci i soli, pomoże zabezpieczyć motocykl przed rdzą.

Więcej produktów z dziedziny chemii technicznej zakupisz na https://www.pneumat.com.pl/chemia-przemyslowa-techniczna – zapraszamy do zakupów wszystkie firmy, w tym warsztaty w sklepie B2B jakim jest Pneumat.

...

...