KIA GT – sen się spełni?

Newsy

Wychodzi na to, że designerzy pracujący dla koreańskiego koncernu KIA Motors, którzy w 2011 roku zaprezentowali we Frankfurcie śmiały koncept o nazwie GT nareszcie dopięli swego. Ich dzieło powinno trafić do salonów KIA w 2016 roku.

Jak zatem zaczęła się historia tego niezwykłego modelu, który jak na koreański koncern był, a raczej w dalszym ciągu jest, dość rewolucyjny? 2011 rok i targi w Frankfurcie, na których światło dzienne KIA GT ujrzała po raz pierwszy, zapowiadały ogromne zainteresowanie  modelem. Ze względu na innowacyjne rozwiązania oraz problemy KIA Motors, koncept GT został odłożony na dalszy plan. Dziś okazuje się, że nowemu i jakże odważnemu modelowi ze stajni KIA, bliżej jest produkcji niźli można się było spodziewać.

kia2

Zaopatrzony w 3,3-litrowy silnik V6 o mocy blisko 390 KM model, cechuje się przede wszystkim odważną sylwetką, przeciwstawnie otwieranymi drzwiami oraz charakterystycznie zminimalizowanym designem deski rozdzielczej. Wielu miłośników sportowych wozów z pewnością czeka, aż KIA GT pojawi się już w salonach. Po prawdzie przyjdzie im jeszcze poczekać kolejne trzy lata, ale czego nie robi się dla piękna?