Nowa Ibiza vs Golf VII

Artykuły

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem właściwego, dostosowanego do własnych potrzeb samochodu kompaktowego, nietrudno o mały zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, będących samochodami wydajnymi i względnie oszczędnymi. Spośród nich warto wyróżnić przede wszystkim dwa modele: klasycznego Volkswagena Golfa VII i nowego Seata Ibizę. Przyjrzymy się tym dwóm pojazdom i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest lepszą inwestycją.

Golf VII – wybór pewny i tradycyjny do bólu

Golf, jaki jest, każdy widzi – chciałoby się sparafrazować znane przysłowie. Fakt, jeden z najpopularniejszych modeli w Europie, oznaczony numerkiem VII, to porządny i sprawdzony pojazd. Długi na ponad 4,2 metra, zdolny pomieścić 5 pasażerów i ważący przeszło 1,2 tony model to połączenie dużej dynamiki i stosunkowej oszczędności. Auto można zakupić zarówno w wersji z 5- i 6-biegową skrzynią manualną, jak i 6- oraz 7-biegową skrzynią półautomatyczną DSG. Plusem Golfa jest też jego bezpieczeństwo potwierdzone pięcioma gwiazdkami w teście Euro NCAP. Co tu dużo mówić, Golf VII to po prostu trafny wybór…

Nowa Ibiza – samochód dla osób spragnionych mocnych wrażeń

… ale czy może być jeszcze lepszy? Konstruktorzy Seata najwyraźniej mają ochotę odpowiedzieć zdecydowane „tak”. Wypuszczają bowiem na rynek poważnego konkurenta Golfa VII – nowego Seata Ibizę, który ma to, co jego konkurent… i znacznie więcej. Nowe Seaty słyną z ciekawego designu – nie inaczej sprawa ma się z odmłodzona Ibizą. Auto nabrało specyficznego, bardzo eleganckiego rysu, a jego bryła zdaje się być ciekawsza niż ta, proponowana przez niemieckiego konkurenta. Do tego Seat Ibiza jest wprost naszpikowany przydatną, nowoczesną elektroniką. Warto wymienić między innymi: technologię MirrorLink (łączy smartfona z komputerem pokładowym), kamerę cofania, zintegrowany system Navi oraz autorski SEAT Sound System, składający się z potężnego subwoofera i siedmiu głośników.

Najlepszy opcja dla Ciebie

Biorąc pod uwagę powyżej przedstawione specyfikacje obu samochodów, można bez wahania stwierdzić, że ciekawszym wyborem okazuje się nowy SEAT Ibiza. Owszem, Volkswagen Golf VII to jeden z tych modeli, którym trudno zarzucić coś konkretnego – jest bezpieczny, dynamiczny i oszczędny. To samo dostaniesz jednak w pakiecie z nową, znacznie odświeżoną Ibizą. Przy okazji zyskasz ponadto pojazd o unikalnym designie i to w trzech wersjach: Referencje, Style i FR. Dodaj do tego spalanie w granicach poniżej 5 litrów na 100 km dla wersji benzynowej oraz poniżej 4 litrów w przypadku silników wysokoprężnych, a decyzja podejmie się sama.

Ciekawe informacje i nowinki motoryzacyjne znajdziesz na stronie www.seat-auto.pl.