Nowe modele AUDI dla piłkarzy Bayernu Monachium

Nowe samochody marki Audi dla zawodników FC Bayern Monachium

– Mistrz Niemiec odebrał oficjalne, klubowe samochody w Neuburgu
– Götze, Ribery oraz Lewandowski wybrali Audi RS 7
– Piłkarze mieli możliwość pokonania kilku okrążeń na torze razem z gwiazdą wyścigów, zwycięzcą z Le Mans, Tomem Kristensenem

Neuburg, 24 września 2015 r.

Po raz kolejny zawodnicy i sztab trenerski piłkarskiego mistrza Niemiec FC Bayern Monachium dokonali wyboru samochodów marki Audi. Wczoraj popołudniu, w Centrum Kompetencyjnym Audi mieszczącym się w Neuburgu, zawodnicy Bayern’u dostali nowe samochody. Oprócz tego wzięli oni udział w Audi driving experience, a czterech z nich miało okazję przejechać się po torze u boku najlepszych kierowców wyścigowych Audi Toma Kristensena i Markusa Winkelhocka.

Najlepsi piłkarze spotkali się z najlepszymi kierowcami: Tom Kristensen, który 9 razy triumfował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zabrał w dniu wczorajszym Thomasa Müllera i Roberta Lewandowskiego, zdobywcę „pięciu goli w dziewięć minut”, na przejazd wyczynowy po torze w Neuburgu. Mario Götze oraz David Alaba mieli z kolei możliwość jazdy u boku Markusa Winkelhocka. Przejazd samochodem, który uczestniczył w Audi Sport TT Cup, stanowiło centralny punkt uroczystości przekazania nowych samochodów zespołowi mistrza Niemiec.

Koncern Audi przekazał zespołowi FC Bayern 50 samochodów. Piłkarze mieli do wyboru szeroką gamę modei produkowanych przez Audi, a najczęściej wybieranymi samochodami były auta o charakterze sportowym: 8 zawodników zdecydowało się na model Audi RS 7 Sportback z silnikiem o pojemności 4 litrów TFSI. Oznacza to, że pojazd ten stał się najpopularniejszym autem w ekipie mistrza Niemiec. Modelu Audi RS 7 Sportback używać będą gracze tacy jak na przykład Robert Lewandowski, Franck Ribéry, Mario Götze, a także Javier Martínez. Drugim autem pod względem popularności jest Audi RS 6 Avant, który został wybrany przez graczy, takich jak Xabi Alonso, Manuel Neuer oraz przez trenera Pepa Guardiolę.

Piłkarze wykonali zdjęcie grupowe oraz przekazali autografy pracownikom koncernu Audi, a następnie wzięli udział w Audi driving experience. Jednym z ważniejszych etapów tego wydarzenia było szkolenie mające na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia modelu Audi R8 oraz jazdy terenowej modelem Audi Q7. Na koniec piłkarze przejechali się na torze z zawodowymi kierowcami Tomem Kristensenem oraz Markusem Winkelhockiem.

„Popołudnie z piłkarzami Bayernu było bardzo miłym doświadczeniem. To również niesamowite przeżycie dla mnie osobiście, jako wielkiego fana piłki nożnej” – powiedział Tom Kristensen po zakończeniu jazdy. „Byłem pod wrażeniem tego, jak profesjonalnie i ze sportowym zacięciem chłopaki zajęły się autami. To widać na pierwszy rzut oka: Audi i FC Bayern są zgranym zespołem.”

Drużyna Bayernu Monachium korzysta z modeli Audi od 2002 roku. W 2011 roku koncern Audi został partnerem strategicznym klubu FC Bayern München AG i od tego momentu cztery koła stanowiące logo tej marki są widoczne na wszystkich meczach Bundesligi rozgrywanych na Allianz Arena, w FC Bayern Adventure World oraz podczas różnych imprez. W ramach współpracy, członkowie klubu FC Bayern Monachium regularnie odwiedzają imprezy organizowane przez firmę Audi. Wielu pracowników tego koncernu kibicuje drużynie mistrza Niemiec. „Audi fanklub FC Bayern” to największy faknlub Bayerny Monachium na świecie – należy do niego ponad 6 tysięcy osób.

...

...