Opony Goodride – czy warto w nie inwestować?

Artykuły
opona goodride

Hangzhou Zhongce Rubber, chiński koncern oponiarski, znany w naszym kraju przede wszystkim jako producent ogumienia marki Goodride, powstał w 1958 roku. Jest to największe tego typu przedsiębiorstwo w Chinach. W 2019 roku ulokowało się na 9. pozycji w światowym rankingu największych firm w tej branży. W 2018 roku zyski ze sprzedaży wszystkich produktów tego giganta wyniosły blisko 4 biliony USD. Hangzou Zhongce Rubber oferuje obecnie opony do praktycznie każdego rodzaju pojazdów pod kilkoma markami na całym świecie: Chayoyang, WestLake, Arisun, Goodride oraz Trazano.

 

Opony Goodride posiadają wszelkie niezbędne atesty

W naszym kraju dostępne są przede wszystkim modele Goodride oraz WestLake. Powszechnie opony Goodride nie uchodzą za najgorsze, nietrudno jednak zetknąć się z krytycznymi opiniami. Jednak, co warto podkreślić, jest to marka opon, która spełnia wszystkie, wymagane w UE standardy i normy bezpieczeństwa. Zakup azjatyckiego ogumienia nie musi więc oznaczać ryzykownej loterii. Wystarczy po prostu zawsze dokładnie sprawdzić dane o producencie, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Rozwiązanie dla oszczędnych

Opony Goodride to propozycja z półki budżetowej – szczególnie, jeżeli chodzi o modele, przeznaczone do aut osobowych (ceny sprawdzisz na https://www.sklepopon.com/opony/goodride). Jeżeli jesteś typem kierowcy, który nie szarżuje zbytnio na drodze, lubi spokojną jazdę przede wszystkim po miejskich drogach, ogumienie tej marki może okazać się całkiem niezłym rozwiązaniem, w sytuacji gdy musimy oszczędzać.

Najczęściej sprzedawanymi w Polsce modelami opon letnich tego producenta są prawdopodobnie Goodride RP28, RP26, SP06 oraz H550A.

Krótki rzut oka na opony Goodride RP28

Goodride RP28 to model, charakteryzujący się symetryczną budową bieżnika. Trzy szerokie rowki obwodowe o stosunkowo dużej głębokości połączono specjalnym systemem kanalików z niewielkimi lamelami, co skutkuje dobrym odprowadzaniem nadmiaru wody. Nawet rzęsiste opady nie sprawią, że pewne ilości wody będą blokować się w kanalikach. Gwarantuje to bardzo przyzwoity poziom przyczepności – nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Specjalnie zaprojektowane nacięcia barkowe wpływają korzystnie na stabilność i pewność prowadzenia.

Specjalna mieszanka gumowa

Model opon Goodride RP28 został stworzony przy użyciu nowoczesnej mieszanki gumowej, zachowującej swoje parametry również przy bardzo wysokich temperaturach. W połączeniu ze specjalną konstrukcją bieżnika, te opony charakteryzują się szczególnie dużą odpornością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowane w oponach Goodride technologie owocują bardzo przyzwoitym poziomem przebiegów. Jak utrzymuje producent, wiele troski włożono w to, by ogumienie ścierało się możliwie powoli i równomiernie. Daje to wymierną oszczędność, gdyż dzięki temu możemy pokonać na nich większy dystans.

Rosnąca popularność ogumienia marki Goodride

Nietrudno zauważyć, że marka ogumienia Goodride cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością, szczególnie w większych miastach. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że duża część mieszkających tam kierowców nie musi konfrontować się z bardzo zmiennymi warunkami na drogach. Niska cena jest z pewnością zaletą dla wielu z nich. Przyzwoite osiągi za bardzo konkurencyjną stawkę – tak w dużym skrócie można podsumować ofertę opon Goodride dla samochodów osobowych.

Widzimy więc, że stereotyp o niskiej jakości wyrobów, które pochodzą z azjatyckich fabryk, nie zawsze się potwierdza.