Auto zastępcze z OC sprawcy

Artykuły
eucocar

Miałeś kolizję nie ze swojej winy? Twoje auto jest uszkodzone?

Należy Ci się samochód zastępczy z OC sprawcy!


Polska jest krajem, w którym bardzo często dochodzi do wypadków stłuczek oraz innych zdarzeń drogowych wiążących się ze zniszczeniem lub uszkodzeniem pojazdu. Warto pamiętać, że w takich sytuacjach kierowcy przysługuje samochód zastępczy, który jest finansowany z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia.
Auto zastępcze przysługuje niezależnie od tego czy dana osoba użytkuje go w celach zarobkowych czy prywatnych. Do niedawna ubezpieczyciele nie uwzględniali wniosków osób prywatnych o rekompensatę za wynajem takiego pojazdu. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Sąd Najwyższy uznał, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe są zobowiązane do rekompensaty kosztów wynajmu auta zastępczego, nawet jeśli było ono użytkowane w celach prywatnych, a nie zawodowych. Są to rozliczenia bezgotówkowe, w przypadku których środki finansowe będą pochodzić z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia drogowego.

Towarzystwa ubezpieczeniowe argumentowały swoją decyzję tym, że kierowcy mogą korzystać z usług komunikacji miejskiej w celach prywatnych, takich jak dojazd do pracy, zawiezienie dziecka do szkoły, wyjazdy na zakupy, itp. W dzisiejszych czasach posiadanie auta jest standardem cywilizacyjnym i w związku z tym Towarzystwa nie mają prawa zmuszać kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej.

Istnieją jednak pewne sytuacje, w których pojazd zastępczy nie przysługuje kierowcy. Pojazd taki nie należy się danej osobie, gdy sporadycznie korzystała ze zniszczonego przez siebie auta lub jeśli posiada drugi pojazd, z którego może korzystać w czasie naprawy.

Gdzie składać skargi?

Jeśli firma ubezpieczeniowa nie chce sfinansować wynajmu pojazdu zastępczego, wówczas osoba ubiegająca się o to ma możliwość złożenia skargi do Rzecznika Ubezpieczonych. Skargę można również składać gdy firma wypłacała środki wyłącznie za tak zwany technologiczny czas naprawy. Okazuje się, że ubezpieczalnie muszą również uwzględniać okres składania zamówienia i oczekiwania na części. Mówiąc prościej Towarzystwa Ubezpieczeniowe są zobowiązane do rekompensaty za koszty wynajmu samochodu w całym okresie, w którym właściciel nie miał możliwości używania własnego auta, a nie tylko w okresie technologicznym.

Gdzie można wynajmować pojazdy?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie mogą narzucać swoim klientom firm, z których wypożyczane są pojazdy. Oznacza to, że klient może wypożyczyć auto w dowolnej firmie i nie obowiązują go żadne limity stawek oraz przejechanych kilometrów. Na polskim rynku coraz więcej firm wprowadza do swoich ofert wynajem pojazdów zastępczych z OC sprawcy. Przykładem jest firma Eucocar, która posiada obszerną flotę pojazdów oraz umożliwia tak zwany wynajem kredytowy bez angażowania własnych pieniędzy klienta.

eucocar

Wynajem pojazdu zastępczego finansowanego z OC sprawcy w firmie Eucocar wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim klient nie musi tracić czasu na formalności, które są załatwiane z ubezpieczycielem przez wypożyczalnię. Warto też dodać, że auta są wynajmowane bez kaucji oraz limitu kilometrów. Oferta jest szeroka i obejmuje ponad 500 pojazdów różnych rodzajów, marek i modeli, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to auta niezawodne oraz zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Można zdecydować się na wynajem długoterminowy oraz krótkoterminowy. Za wszystko zapłaci ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia.

Podsumowując, najważniejsze atuty korzystania z takiej usługi są następujące:

– rozliczenie bezgotówkowe z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia,

– wynajem auta bez kaucji oraz limitu kilometrów,

– minimum formalności,

– szeroki wybór pojazdów,

– duża dostępność usługi,

– wysoka jakość, niezawodność oraz bezpieczeństwo wynajmowanych pojazdów.

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: 782-486-333

Zapraszam do współpracy warsztaty samochodowe, pomoce drogowe, właścicieli firm blacharsko-lakierniczych oraz innych powiązanych. Gwarantujemy wysokie prowizje!