ramy naprawcze

Bomet – producenta ram naprawczych i elementów wyposażenia warsztatu

Motoryzacja jest jedną z najważniejszych gałęzi w gospodarce. Dzięki samochodom możliwe jest szybkie przemieszczanie się ludzi i przewożenie towarów. Toteż nic dziwnego, że dużym powodzeniem cieszy się branża warsztatów blacharskich, pozwalająca na regenerację nadwozi pojazdów. Jednocześnie, aby zadbać o odpowiedni poziom usług, zakłady lakiernicze potrzebują profesjonalnego wyposażenia, które jest trudno dostępne. Które z narzędzi są niezbędne we współczesnym warsztacie samochodowym? 

Jakie elementy są potrzebne w nowoczesnym warsztacie? 

Obecnie warsztat blacharsko – lakierniczy usuwa większość defektów karoserii, które są skutkiem wypadków i nieostrożnej jazdy na drodze. W takich miejscach można z powodzeniem usunąć wgniecenie, wymienić przerdzewiałe elementy nadwozia lub wykonać polerowanie. Na koniec warto przeprowadzić prace lakiernicze, które sprawią, że pojazd będzie wyglądał jak nowy.  

Do tych wszystkich czynności niezbędne są różne narzędzia, dzięki którym można przyspieszyć podstawowe prace lub zwiększyć ich precyzję. Do obowiązkowego zestawu narzędzi każdego lakiernika i blacharza należą: 

  • klamry blacharskie – są potrzebne do naciągania zniekształconych części należących do karoserii. Mogą pracować pod dużym obciążeniem, dzięki nim można zmieniać siłę docisku, 

  • łyżki blacharskie – w sprytny sposób pozwalają na eliminację różnych wgłębień w powierzchni karoserii. Ułatwiają wszystkie prace, jakie są powiązane z blacharką, 
  • tablice narzędziowe – poprawiają organizację pracy w każdym warsztacie. Ułatwiają znalezienie właściwego narzędzia, kiedy tylko jest potrzebne, 
  • łańcuchy blacharskie – są podłączane do naprawianych elementów karoserii, pozwalają na wyciąganie wgnieceń, które występują w powierzchni samochodu, 

  • klamry regeneracyjne – wykorzystywane do naprawy ram starszego typu. Mają także bardziej uniwersalne zastosowanie – służą do malowania, spawania lub hartowania blaszanych powierzchni. 

Więcej naszych ofert znajdziesz na:

Niektóre z powyższych narzędzi można przewozić także w wózkach lakierniczych, które służą głównie do przechowywania wymontowanych części samochodowych. Wózki pozwalają na utrzymywanie warsztatu w czystości i ułatwiają różne czynności niezbędne w regeneracji nadwozia pojazdu.

Szukając sprzętu do warsztatów samochodowych, warto wybierać takich producentów, którzy mają duży asortyment. Ma to dwie podstawowe zalety. Kupując pełne zestawy można dostać zniżkę na większe zakupy. Ponadto łatwiej jest dopasować do siebie elementy wyposażenia pochodzące od jednego producenta. Zarówno narzędzia blacharskie, jak i sprzęt do ich przechowywania lub transportu jest produkowany przez przedsiębiorstwo PPUH Bomet – firmę o tradycjach blacharskich, działającą od 1992 roku. 

Ramy naprawcze – czyli podstawowe wyposażenie warsztatu blacharsko – lakierniczego 

Nowoczesne nadwozia samochodów są tworzone w taki sposób, że w wyniku wypadku ich wewnętrzna część posiada nienaruszoną geometrię. Ma to zabezpieczać pasażerów wewnątrz pojazdu. Tworzy to także dodatkowe możliwości dla firm, które zajmują się naprawą karoserii. Dzięki ich pracy, można w prosty sposób przywrócić karoserią do pierwotnego kształtu. 

Tak się składa, że produkcją ram naprawczych dla zakładów blacharsko – lakierniczych zajmuje się częstochowska firma PPUH Bomet. Przedsiębiorstwo doradza w zakresie montażu oraz serwisu profesjonalnych ram naprawczych, które są instalowane na miejscu – u Klienta.  

Dzięki zastosowaniu ramy blacharskiej, można pozbyć się nawet poważnych uszkodzeń pojazdu, powstałych na wskutek wypadku bądź niebezpiecznej kolizji. Rama pozwala na unieruchomienie nadwozia, by następnie można było odkształcić poszczególne elementy karoserii. Z pomocą licznych narzędzi i siłowników hydraulicznych można przywrócić nadwoziu pierwotną formę. 

Dane kontaktowe do producenta:

 Telefon: +48 604 621 156
PPUH BOMET
Brzeziny Nowe koło Częstochowy
ul. Biała 65
42-263 Wrzosowa

...

...