Czy OC obejmuje wybicie szyby w pojeździe?

Artykuły
link4

Wybicie szyby w samochodzie niestety zdarza się dość często. Jeżeli dotknęła Cię taka nieprzyjemna sytuacja, na pewno zastanawiasz się, na jakie odszkodowanie możesz liczyć. Sprawdź, czy Twoje OC oferuje Ci w takiej sytuacji jakąkolwiek ochronę.

OC a szyby w pojeździe

OC komunikacyjne musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Bez niego narazi się na liczne nieprzyjemne konsekwencje, m.in. mandat. Zakres ochrony OC jest jasno określony i ogranicza się do wypłaty odszkodowania osobie poszkodowanej w kolizji drogowej. W ten sposób sprawca kolizji nie musi pokrywać kosztów naprawy samochodu drugiego kierowcy czy leczenia osób poszkodowanych, ponieważ są one wypłacane z ubezpieczenia OC.

Polisa OC jednak nie oferuje ochrony pojazdu sprawcy ani podróżujących z nim pasażerów, jej zakres nie obowiązuje także w przypadku, gdy Twój samochód zostanie celowo uszkodzony w akcie wandalizmu. W związku z tym do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możesz dokupić różnego rodzaju pakiety dodatkowe. Może to być np. assistance, ubezpieczenie NNW (następstw niebezpiecznych wypadków) czy właśnie ubezpieczenie szyb w pojeździe.

Ubezpieczenie szyb w pojeździe. Co to jest?

Oferta ubezpieczenia szyb w pojeździe to bardzo przydatne rozwiązanie. Wykupując pakiet rozszerzający do obowiązkowego OC, możesz zapewnić sobie dodatkową ochronę. Musisz pamiętać, że koszty wymiany szyby wcale nie należą do najniższych – szczególnie w przypadku szyb podgrzewanych czy tych pokrytych różnego rodzaju powłokami dodatkowymi.

Ubezpieczenie szyby w LINK4 to doskonała oferta dla każdego, kto ma świadomość, jak uciążliwą (a przy tym powszechną) usterką bywa pęknięta szyba. Jeżeli masz ubezpieczenie OC z pakietem Szyby24, wystarczy, że zgłosisz uszkodzenie do ubezpieczyciela.

W ramach wykupionej ochrony możesz liczyć na naprawę lub wymianę szyby we wskazanym profesjonalnym warsztacie. Co więcej – w LINK4 otrzymujesz ochronę zniżki, w związku z czym ubezpieczenie Szyby 24 zapewnia ochronę zniżki w kolejnym roku (przy odnowieniu polisy w LINK4).

Czy warto płacić za ubezpieczenie szyb?

Stłuczenie szyby czy jej celowe wybicie przez wandali stanowi bardzo częsty problem. Naprawdę nietrudno o taką awarię – wystarczy, że samochód jadący przed Tobą najedzie na kamień, który pechowo uderzy w Twoją szybę frontową. Szyba może być także stłuczona w akcie wandalizmu czy podczas próby kradzieży. Zresztą – niekiedy wystarczy nawet pechowe uderzenie dzieci grających w piłkę.

Pęknięcie szyby to nie tylko kwestia dyskomfortu podczas prowadzenia auta – pamiętaj o tym, że nie możesz jeździć z pękniętą szybą. Grozi Ci za to mandat oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego auta.

Wybierz dodatkową ochronę

Ubezpieczenie szyb to bardzo przydatna oferta. Co więcej – nie musisz wykupywać pełnego Autocasco, żeby móc liczyć na ochronę. Usługa może być dostępna w pakiecie Szyby 24, dostępnym w pakiecie z OC lub OC/AD od LINK4. Warto zdecydować się na to zabezpieczenie, by dzięki niemu szybko i sprawnie poradzić sobie z taką niewielką, a przy tym bardzo uciążliwą szkodą, jak wybicie szyby.

Ubezpieczenie szyby w LINK4 możesz wykupić nie tylko do OC, ale także w ramach pakietu OC/AC. Skorzystaj z kalkulatora na stronie i wylicz składkę za pakiet ubezpieczeń dostosowany do Twoich potrzeb. Sprawdź ofertę na https://www.link4.pl/ubezpieczenie-samochodu

Ubezpieczenie Szyby24 dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl