Dbamy o BMW, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu

Artykuły
serwis BMW
Pasjonaci motoryzacji bardzo poważnie podchodzą do tematu dbania o samochód. Poszukując dobrego serwisu, zwracają baczną uwagę na zakres oraz poziom oferowanych usług.

W przypadku marek premium takich jak BMW jakość warsztatu jest niezwykle ważna. Czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze?

Serwis autoryzowany – tak czy nie?

Czym się kierować przy wyborze serwisu samochodowego? Istotnym czynnikiem, zwłaszcza w przypadku aut luksusowych, takich jak BMW, jest ścisła współpraca z marką. Nie dotyczy to jedynie stosowania oryginalnych części i unikania tańszych zamienników, ale również działania wg zaleceń producenta. Wybrany warsztat powinien mieć dostęp do nowoczesnej technologii diagnostycznej. Pracownicy powinni być również zaznajomieni ze specyfiką konkretnych modeli. Najnowsze rozwiązania i doświadczenie mechaników pozwolą szybko wykryć usterkę i pozbyć się problemu. Liczą się miejsca z dobrym sprzętem i doświadczoną ekipą, jak np. warszawska Autoreduta, która skupia najlepszych ekspertów z branży.

Szybka diagnoza i naprawa

Zdiagnozowanie usterki „na oko” jest szybkie, ale nieskuteczne. Unikajmy fachowców, którzy stawiają diagnozę jeszcze zanim zajrzą pod maskę. Nowoczesne samochody klasy premium to skomplikowane i złożone maszyny. Przegląd powinien być wykonany z użyciem specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu diagnoza będzie szybka, a jednocześnie trafna. W ten sposób mechanik będzie mógł skonsultować się z kierowcą i zaplanować dalsze prace przy samochodzie.

Ustalenie zakresu napraw

To kolejna istotna kwestia i wyróżnik profesjonalnego warsztatu. Dobry mechanik powinien przeprowadzić szczegółową wywiad na temat wcześniejszych usterek oraz napraw. Będzie również na bieżąco informować o przebiegu prac oraz przewidywanym ich zakończeniu. Dzięki temu kierowca będzie mógł przygotować się do odbioru pojazdu lub jeśli zajdzie taka potrzeba, zorganizować auto zastępcze.

Obsługa najwyższej jakości

Ile razy zdarzyło nam się, że samochód po odbiorze z warsztatu był ubrudzony, wszędzie znajdowały się ślady smaru itp. Miłośnicy motoryzacji poświęcają dużo czasu na to, by utrzymać swoje auta w dobrym stanie, a serwis powinien być ostatnim miejscem, które im to utrudni. Ważna więc jest też jakość obsługi, by kierowca miał pewność, że zostawia auto w dobrych rękach. Chemiczne czyszczenie felg, teflonowanie powłoki lakierniczej, nanowoski – to dodatkowe usługi, które czynią z serwisu istne samochodowe spa.

Samochód zastępczy

Naprawa niektórych uszkodzeń może trwać nawet kilka tygodni. W tym czasie kierowca pozostaje bez czterech kółek. Tu z pomocą może przyjść serwis, który zaoferuje samochód zastępczy na czas awarii. Tak jest w przypadku Autoreduty. Serwis BMW w Warszawie oferuje auta zastępcze o wysokim standardzie.