Jak kupić samochód nie mając oszczędności?

Artykuły
matchbaker

Kupno samochodu to marzenie wielu ludzi, które jednak często trudno spełnić, ponieważ brakuje na to odpowiednich środków finansowych.  Warto pamiętać, że istnieje kilka alternatywnych metod uzyskania funduszy na kupno samochodu niż własne oszczędności. W tym artykule sprawdzamy więc kiedy lepiej skorzystać z pożyczek online, a kiedy z kredytów bankowych?

Ile tak naprawdę kosztuje kupno samochodu używanego?

Kiedy nie ma się dużej ilości gotówki, zwykle kupuje się samochód na rynku wtórnym. Warto przy tym mieć świadomość, że nabycie używanego pojazdu wiąże się zwykle z większymi wydatkami niż pokrycie ceny jego zakupu.

Fundusze trzeba przecież już zainwestować przed dokonaniem zakupu, np. na dojazd do osoby sprzedającej samochód, czy też jego sprawdzenie u mechanika. Kiedy już uda się kupić nowy samochód, trzeba także zapłacić podatek, a zwykle także dokonać kilku mniejszych lub większych napraw w warsztacie samochodowym. Warto też pamiętać o kosztach ubezpieczenia, czyli OC i ewentualnie AC. Z pewnością jednak samochodów na rynku wtórnym nie brakuje, co daje mocną kartę przetargową w negocjacjach i szansę na zbicie ceny.

Praktycznie w każdym przypadku nabycie samochodu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego też nabycie pojazdu i sposób sfinansowania transakcji należy dobrze przemyśleć.

Pożyczka online szansą na kupno samochodu?

Jeśli do kupna auta brakuje Ci np. kilku tysięcy złotych, to internetowa pożyczka znaleziona na Matchbanker.pl może być tym, czego szukasz. Pożyczki online można bowiem przeznaczyć na dowolny cel i to bez żadnych zastawów.

Pożyczając przez Internet, można więc nabyć samochód na siebie, a do dowodu rejestracyjnego nie trzeba wpisywać danych firmy pożyczkowej, co bardzo ułatwia sprawę. W dodatku wybór pożyczek jest spory i można także skorzystać z tych oferowanych na raty, których spłata powinna być znacznie łatwiejsza.

Zaletą pożyczek online jest także ich szybkość i prostota, gdyż wszystkie formalności można załatwić przez sieć, a środki na koncie bankowym mogą znaleźć się błyskawicznie. Z tych powodów pożyczka internetowa może się okazać przydatna przy kupnie samochodu, ale także i np. wtedy, gdy trzeba pilnie udać się do mechanika samochodowego.

A może skorzystać z kredytu bankowego?

Wielu ludzi kupuje samochód na kredyt bankowy. W ten sposób można uzyskać spore sumy pieniędzy, dzięki którym można pozwolić sobie na zakup droższych pojazdów. Oferta kredytów samochodowych jest też szeroka, a ich oprocentowanie względnie atrakcyjne.

Niestety, takie rozwiązanie ma także liczne wady. Po pierwsze otrzymanie kredytu bankowego bywa bardzo trudne i obarczone jest szeregiem formalności, które trzeba spełnić. W dodatku jest to kredyt pod zastaw nabywanego samochodu, co może wiązać się z koniecznością wpisania banku do dowodu rejestracyjnego.

Środki uzyskane z kredytu samochodowego można też przeznaczyć wyłącznie na jego nabycie, a pozostałe koszty związane np. z przerejestrowaniem pojazdu, napraw u mechanika, czy też ubezpieczeniami trzeba opłacić z innych źródeł.

Warto też mieć świadomość, że banki mogą bezwzględnie wymagać ubezpieczenia AC na nabywany samochód i to często w wersji rozszerzonej obejmującej dodatkowe klauzule, takie jak stałej i nieredukcyjnej sumy ubezpieczenia.

Dlatego też kredyt samochodowy jest lepszym rozwiązaniem przy nabywaniu nowszych i droższych pojazdów. Kiedy zaś kupuje się samochód starszy i mniej warty, znacznie lepszym pomysłem okazać się może skorzystanie z szybkich pożyczek online.