Modułowa kasa fiskalna, która sprawdzi się w warsztacie samochodowym.

Artykuły
posnet ergo kasa fiskalna

Zgodnie z przepisami, właściciele warsztatów samochodowych i punktów wulkanizacji, którzy obsługują klientów indywidualnych, muszą korzystać z kas rejestrujących oraz wystawiać paragony fiskalne.Obowiązek ten wymaga m.in. zakupienia odpowiedniego urządzenia. W związku z tym, pojawia się pytanie: na jaki model się zdecydować? Odpowiedź jest prosta – najlepiej na taki, który bez problemu poradzi sobie podczas pracy w trudnych warunkach.

Polski rynek fiskalny charakteryzuje się bardzo szerokim wyborem kas rejestrujących. Niemniej, nie każdy model będzie odpowiednio przystosowany do obsługiwania klientów w warsztacie samochodowym, gdzie urządzenia elektroniczne są często narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. wnikanie pyłu lub cieczy. Kasa działająca w takim miejscu powinna więc być solidnie wykonana i odporna na intensywną eksploatację. Dobrym przykładem takiego rozwiązania technologicznego jest Posnet Ergo. To absolutna nowość na rynku, która oprócz szczelnej konstrukcji, oferuje również prostą rozbudowę o szereg funkcjonalności.

Ergonomiczna i szczelna konstrukcja

Nowa kasa fiskalna marki Posnet jest dowodem na to, jak bardzo urządzenia tego typu zmieniły się w ostatnich latach. Producenci technologii sprzedaży przykładają dziś ogromną wagę nie tylko do funkcjonalności tworzonych modeli, ale także do ich wykonania.

Ergo to obecnie jedna z najmniejszych i najlżejszych kas rejestrujących na rynku. Dzięki temu zmieści się nawet na niewielkim stanowisku obsługi klientów, a jej przenoszenie z miejsca na miejsce nie będzie stanowiło problemu. Osobną kwestią jest natomiast zabezpieczenie tego modelu przed długotrwałym i intensywnym użytkowaniem.

Kasa fiskalna Posnet Ergo została wykonana z wysokiej jakości materiałów, a staranne dopasowanie wszystkich jej elementów gwarantuje odpowiednią szczelność. Ponadto, urządzenie posiada dużą klawiaturę z silikonową nakładką, dzięki której nie straszne mu zabrudzenia czy zachlapanie cieczą – opowiada Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Możliwość rozbudowy kasy w przyszłości

Ergonomiczna i szczelna konstrukcja nie jest jedyną zaletą Posnet Ergo. Urządzenie można bowiem w kompleksowy sposób dostosować do potrzeb warsztatu samochodowego lub punktu wulkanizacji. Po pierwsze, kasa jest dostępna w 3 wersjach, z różną wielkością bazy towarowej – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Mechanik może więc wybrać wariant, który odpowiada wielkości jego asortymentu. W tym przypadku Ergo wprowadza jednak innowacyjne rozwiązanie.

Nowe urządzenie marki Posnet nie tylko pozwala na wybór wielkości bazy towarowej, ale także oferuje zwiększenie tego parametru w przyszłości. Innymi słowy, nawet jeśli w momencie zakupu zdecydujemy się na najniższy wariant, w każdej chwili będziemy mogli rozbudować pojemność kasy do 6 000 lub 8 000 pozycji – wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Po drugie, Ergo to model wyjątkowo elastyczny pod względem zakresu obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. Standardowo urządzenie posiada port USB oraz złącze służące do podłączenia szuflady na pieniądze. Jednakże, kasę można zamówić w wersji z rozszerzeniami: modułem I (USB, 2 x RS-232), modułem II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo modułem III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Co więcej, podobnie jak w przypadku omówionej wcześniej bazy towarowej, tutaj modyfikacje także są możliwe w trakcie użytkowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet standardowy wariant Ergo wyposażyć w interfejs do bezprzewodowej wymiany danych: Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G.

Dowiedz się więcej o Posnet Ergo i poznaj opinie użytkowników klikając w ten odnośnik.

Elektroniczna kopia paragonów – wygodne przestrzeganie przepisów

Rejestrowanie obrotu za pomocą kasy fiskalnej wymaga przestrzegania wielu przepisów. Jednym z obowiązków jest konieczność przechowywania kopii każdego wystawionego paragonu. Na szczęście w dzisiejszych czasach można już archiwizować te dane w formie cyfrowej. Niezbędna jest jednak do tego kasa z modułem elektronicznej kopii paragonów.

Posnet Ergo automatycznie zapisuje dane o prowadzonej sprzedaży. W praktyce oznacza to, że kopia każdego paragonu fiskalnego zostaje zarchiwizowana na pojemnej karcie microSD. Korzyścią, która płynie z zastosowania takiej technologii, jest z pewnością wygodniejsze przestrzeganie przepisów. Dodatkowo, kasa z kopią elektroniczną pozwala na staranne zabezpieczenie danych. Użytkownik może w dowolnym momencie zapisać dokumentację na innym nośniku, np. na pendrivie lub płycie DVD – zaznacza ekspert PCKF.

Posnet Ergo to obecnie jedna z najciekawszych propozycji dla właścicieli warsztatów samochodowych oraz punktów wulkanizacji. Wytrzymała, niewielka i lekka kasa rejestrująca, którą można rozbudowywać wraz z rozwojem firmy. A przy okazji gwarancja, że w ostatecznym rozrachunku wystarczy zapłacić tylko za te funkcje, które są niezbędne do pracy. Większy asortyment? Konieczności zastosowania urządzeń peryferyjnych, np. terminala płatniczego lub skanera kodów kreskowych? Dla tego modelu to żadne wyzwanie!