O czym pamiętać przed wyjazdem na wczasy? [poradnik]

Porady

Trwa czas urlopów, a co za tym idzie – wyjeżdżamy na wczasy, często samochodami. Jednak wiele osób zapomina o podstawowych czynnościach, które należy wykonać przed i w trakcie dłuższych podróży. Supermechanik.pl przypomina.

Rzeczy, o jakich raczej wszyscy pamiętają to zabranie mapy, czy nawigacji GPS. Jednak lista rzeczy do wykonania powinna być o wiele dłuższa.  Bardzo istotne jest sprawdzenie stanu płynów w samochodzie. Zarówno hamulcowego, jak i do spryskiwaczy i wspomagania. Ta czynność nie zajmuje dużo czasu, dlatego można go wygospodarować przed podróżą, zamiast skupiać się na niej podczas wypoczynku.

Należy też pamiętać o sprawdzeniu ciśnienia w oponach i ich stanu, w tym między innymi głębokość bieżnika. Niedopilnowanie tego może doprowadzić do wypadków, a tego każdy chce uniknąć. Aby właśnie ominąć wszystkie przeciwności podczas długich podróży, trzeba też przyjrzeć się innym elementom w naszym samochodzie.

Na pewno sprawdzić, czy posiada się apteczkę, gaśnicę, linkę holowniczą, trójkąt ostrzegawczy i kamizelkę odblaskową. Warto też zabrać przydatne narzędzia, które mogą przydać się np. w wymianie koła.

Te wszystkie czynności pozwolą na uniknięcie jakichś większych niespodzianek podczas podroży. Jednak w czasie jazdy też trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Wybierając się w dłuższą trasę, należy wybrać drogi ze stacjami benzynowymi czy parkingami. Odpoczynki dla kierowców są bardzo istotne. Zmęczenie podczas jazdy może doprowadzić do tragedii, a postoje wyjdą tylko na dobre. Ważne też są ciepłe posiłki czy kawa.

Podczas wyjazdów do innych krajów, nie można zapomnieć o zapoznaniu się z tamtejszymi przepisami, co pozwoli uniknąć kłopotów z prawem i niepotrzebnych mandatów.

Zatem sprawdźcie swoje samochody i korzystajcie z pięknej pogody. Szerokiej drogi!