Sprawdzanie VIN pojazdu przed zakupem jest opłacalne

Artykuły

Nikt nie chce być oszukany przy zakupie samochodu. Jednak nie wszyscy wiedzą że jest bardzo prosty sposób by się uchronić przed oszustwem. Tym sposobem jest sprawdzanie VIN, który daje dostęp do rzetelnej wiedzy o historii pojazdu.

Kupując samochód używany sprawdź jego VIN, czyli numer nadwozia. VIN to studnia informacji na temat historii samochodu, z której możesz wyłowić to co jest dla Ciebie najbardziej istotne. Sprawdzanie VIN bardzo mało kosztuje w porównaniu do sum, które możesz stracić kupując trefny model. Poznaj prawdziwą historię auta na Autoraport.pl dzięki numerowi VIN i uniknij oszustwa.

Gdzie znaleźć numer VIN

Pytaj o niego sprzedawcę, ma on obowiązek udzielić Ci tej informacji i jeśli unika przekazania VIN’u, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenie. Jeśli masz fizycznie dostęp do samochodu, sam możesz odczytać numer VIN patrząc przez przednią szybę do środka, numer znajduje się po stronie kierowcy na tabliczce, zaraz pod szybą.

vin

Jak korzystać z numeru VIN?

Sprawdzanie VIN jest proste. Wystarczy że wpiszesz go na stronie Autoraport.pl

sprawdź vin

Co możesz zyskać sprawdzając VIN?

Znając VIN danego pojazdu zyskujesz dostęp do wielu cennnych informacj na temat używanego auta. Informacje, którymi dysponuje Autoraport pochodzą z wielu niezależnych i sprawdzonych źródeł w wielu krajach. Porównując te dane z tym co pisze lub mówi sprzedawca zyskujesz jasność i możesz uchronić się przed byciem oszukanym.

porównanie

Oto lista oszustw, które możesz zdemaskować z pomocą Autoraportu:

Sfałszowane WYDARZENIA typu wypadki, kolizje, zdarzenia z przeszłości samochodu. Sprzedawcy często ukrywają te fakty, bo wtedy cena pojazdu musiałaby być dużo niższa od tej, którą proponują. Sprzedawcy wystawiają auta, które mają przeszłość wypadkową jako BEZWYPADKOWE. Wizualnie auto wygląda bez zarzutu, ale w środku kryje się  trwale uszkodzona konstrukcja, co stanowi duże zagrożenie dla pasażerów i kierowcy.

Ukryta KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE. Gdybyś wiedział że auto wystawione na sprzedaż było kradzine, nie kupiłbyś go, bo kto chce mieć kontakt z Policją? Autoraport ma dostęp do baz danych na całym świecie.

PRZESTROGA: Jeśli nieświadomie zakupisz kradziony wcześniej pojazd,  Policja ma prawo go zabrać a Tobie nie przysługuje żadne odszkodowanie. Nie ważne też w jakim kraju auto było kradzione, nie ważne też że nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach polskiej Policji, wg polskiego prawa to właśnie obecny właściciel jest odpowiedzialny.

Jeśli znasz ORYGINALNE DANE TECHNICZNE wiesz co się zgadza z fabryką a co zostało wymienione na inne. Upraszczając sprawę jeśli wiesz jaki dokładnie ten model powinien mieć silnik a teraz jest inny, albo kolumna kierownicy jest po nie tej stronie niż dała fabryka, zyskujesz jasny obraz tego co jest na sprzedaż. Stawia Cię to np. w korzystnej sytuacji prz negocjacjach cenowych.

ZDJĘCIA POWYPADKOWE jasno Ci pokażą fakty. Nie ma nic bardziej sugesytwnego niż zobaczyć na własne oczy jak to naprawdę wyglądało.

audi

Tylko niezależne źródła.

Podejmując decyzję o zakupie samochodu, polegaj na sprawdzonych źródłach a nie na domysłach, czy dobrych nadziejach. Autoraport dysponuje informacjami z niezależnych źródeł jak: Wydziały Komunikacji, Ubezpieczyciele, Policje z wielu krajów, Aukcje Samochodowe, Urzędy Stanowe, Akcje samochodów po szkodzie całkowitej, Autoryzowane stacje obsługi ASO.

Banalnie Prosta Metoda

Jeśli znasz VIN auta, które masz na myśli wystarczy że go wpiszesz na stronie autoraport.pl i możesz zyskać dostęp do historii tego pojazdu. Po chwili masz jasność czy: miał wypadki, kolizje, jakie miał akcje serwisowe itp. Zyskujesz pełną listę fabrycznego wyposażenia danego modelu, dla przykładu typ i rodzaj silnika, położenie kolumny kierownicy, rodzaj klimatyzacji, sprzęt audio, kolor szyb, wzór tapicerki oraz wiele innych. Przez takie sprawdzanie pojazdu możesz rozstrzygnąć czy auto nie było kradzione a jeśli miało wypadek masz szansę zobaczyć w jakim było stanie oglądając zdjęcia powypadkowe.

Lepiej sprawdzać przed niż po zakupie

„Niestety też kupiłem samochód rozbity i odpicowany od oszusta, który w sądzie dopiero przyznał i ujawnił, że sprzedał złoma, co najlepsze sąd mu zawierzył i mój pozew oddalił. Co jeszcze lepsze, prokuratura w warszawie, pomimo przedstawienia dowodów przeciwko sprzedawcy w postaci nagrań telefonicznych, nie widzi w jego czynach nic złego :/”

– Pan Michał Ł

Historia Pana Michała może być dla nas wskazówką że lepiej sprawdzić VIN samochodu i jego historię przed zakupem, bo po może być już trudniej dochodzić swoich praw a czasem nawet jest to niemożliwe, mimo posiadanych dowodów.

Sprawdzanie VIN to przepustka do wiedzy na temat historii samochodu. Zawsze domagaj się od sprzedawcy podania tego numeru – masz do tego prawo a jeśli sprzedawca odmawia, to może mieć coś do ukrycia i lepiej nie korzystać z tego ogłoszenia.

Jeśli szukasz używanego pojazdu, sprawdzenie VIN to pierwszy krok do udanego zakupu. Nie czekaj ze sprawdzeniem historii pojazdu do momentu, kiedy już jesteś prawnym właścicielem auta, nie pozwól, by Cię ktoś oszukał i bierz sprawy w swoje ręce, zawsze sprawdzaj Autoraport!

Comments are closed.