Mercedes w wynajmie długoterminowym – czy to się opłaca?

Artykuły
wynajem

Stała miesięczna opłata i łatwiejsza optymalizacja kosztów w firmie – takie argumenty padają z ust polskich przedsiębiorców, którzy w 2019 roku zdecydowali się na wynajmie długoterminowym. Dla całej branży był to okres wyjątkowy, ale również bardzo pracowity. Efekty widoczne są w liczbach – prognozowany ponad 10 proc. wzrost na koniec roku. Czy jednak wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy alternatywą dla leasingu

Z racji tego, że w polskim słownictwie wyrażenie leasing zostało już zajęte, powstało nowe wynajem długoterminowy. Na pierwszy rzut oka oba rozwiązania niewiele różnią się od siebie, w praktyce jednak oznaczają coś zupełnie innego.

Zasadnicza różnica dotycząca leasingu i wynajmu długoterminowego samochodu dotyczy celu, który zakłada Najemca. Wychodząc z założenia, że auto ma być użytkowane tylko w okresie trwania umowy, to korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem. Nie trzeba wówczas pokrywać kosztów serwisu, czy też ubezpieczenia. Jedynymi wydatkami Najemcy jest comiesięczna opłata za użytkowanie pojazdu oraz koszty paliwa. Wszystko to stanowi jego koszt uzyskania przychodu.

W sytuacji, gdy użytkownik pojazdu nosi się z zamiarem dalszego korzystania z pojazdu po zakończeniu umowy – lepiej skorzystać z leasingu. W tym przypadku warunki wykupu pojazdu na własność są o korzystniejsze niż w przypadku wynajmu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wynajmu długoterminowego Mercedesa, zajrzyj tutaj:

https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-mercedes/

Dla kogo wynajem długoterminowy?

Oferty zajmujących się wynajmem długoterminowym skierowane są zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Ze względów podatkowych, większą grupę odbiorców stanowią obecni Ci drudzy. Warto jednak zwrócić uwagę, że usługą wynajmu pojazdu coraz mocniej interesują się również konsumenci. Doceniają oni możliwość użytkowania nowego samochodu bez konieczności angażowania dużych środków finansowych.

Warto jednak zaznaczyć, że wynajem długoterminowy nie jest dla każdego. Tego rodzaju forma finansowania nie jest opłacalna dla osób, które w ciągu roku wykonują dużą liczbę kilometrów. Umowy najmu obarczone są limitami kilometrów, których przekroczenie wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat, które obniżają opłacalność umowy.

Jest to natomiast interesująca opcja dla wszystkich, którzy potrzebują samochodu, a nie mają wystarczających pieniędzy w gotówce. Miesięczna opłata jest stała przez cały okres trwania umowy, dzięki czemu można z łatwością zaplanować wydatki związane z utrzymaniem floty. W razie wypadku, czy też konieczności serwisowania pojazdu – koszty ponosi wynajmujący.

Wynajem Mercedesa – jakie modele są dostępne?

Dużą popularnością wśród korzystających z wynajmu długoterminowego cieszą się samochody marki Mercedes. Nic w tym dziwnego, niemiecki producent jest uznany na polskim rynku od pokoleń. W samochodach Mercedesa docenia się przede wszystkim niezawodność, której oczekują przedstawiciele biznesu przy poszukiwania samochodu do firmy. Jakie zatem modele Mercedesa można znaleźć w ofercie wynajmujących?

Firma HLS Cars proponuje swoim klientom wynajem długoterminowy Mercedesów klasy E,C i G. Duża popularnością cieszą się między innymi Mercedes – Benz C 200 z ponad 180 – konnym silnikiem oraz Mercedes -Benz GLC 220d 4Matic Coupe. Chcąc zdecydować się na przedstawiciela klasy E można wybrać Mercedes – Benz E220d 4Matic.

Ile kosztuje Mercedes w wynajmie długoterminowym? Wszystko zależy od modelu samochodu i okresu najmu. Przeciętna kwota rozpoczyna się już od 1100 zł brutto miesięcznie, a kończy na 1800 zł brutto miesięcznie za najwyższe modele niemieckiego producenta.