Polskie serwisy ciężarówek na terenie Niemiec.

Artykuły
autostrady

Dzięki otwartym granicom Unii Europejskiej, można zauważyć znaczny rozwój transportu międzynarodowego. Kierowcy pojazdów ciężarowych oraz zestawów typu TIR mają ułatwione zadanie, ze względu na brak lub minimalne formalności związane z przekraczaniem granic pomiędzy państwami członkowskimi. Wiele firm współpracuje z różnymi dostawcami i klientami z zagranicy. Najwygodniejszym i najbardziej efektywnym sposobem przewozu gotowych towarów, surowców oraz różnych materiałów jest transport drogowy przy pomocy pojazdów ciężarowych. Bardzo popularnym kierunkiem są Niemcy, na obszarze których działa wielu dostawców i odbiorców. Jest to również kraj, przez który przebiega wiele tras międzynarodowych prowadzących do innych państw europejskich.

Nagła awaria zestawu TIR w Niemczech – co robić?

Oczywiście bardzo ważną sprawą jest dbałość o pojazd ciężarowy, ciągnik siodłowy czy też naczepę, jednak nawet najlepiej zadbany pojazd może ulec nagłej awarii w wyniku jakiegoś błędu popełnionego przez kierowcę lub w związku z intensywną eksploatacją w zróżnicowanych warunkach. Niektóre usterki są drobne i nie powodują zbyt wielkich problemów, natomiast inne mogą doprowadzić do całkowitego unieruchomienia auta i uniemożliwić dalszą jazdę. W takiej sytuacji wielu kierowców wzywa pomoc drogową. Na rynku działają firmy, które specjalizują się w skutecznym holowaniu pojazdów ciężarowych, a nawet całych zestawów TIR do warsztatu lub w inne miejsce wskazane przez klienta.

Alternatywą są firmy specjalizujące się w szeroko pojętym mobilnym serwisie pojazdów ciężarowych. Podobnie jak pomoc drogowa, dojeżdżają one na miejsce awarii, jednak nie zajmują się holowaniem, a naprawami bezpośrednio na trasie. Na obszarze Niemiec działa wiele takich firm, które posiadają nowoczesne wyposażenie oraz narzędzia i organizują części zamienne niezbędne do skutecznego przeprowadzenia naprawy bez potrzeby transportu uszkodzonego samochodu do warsztatu stacjonarnego. Rozwiązanie takie cieszy się rosnącą popularnością ze względu na brak konieczności martwienia się czasochłonnym i kosztownym holowaniem.

Co warto wiedzieć o mobilnych serwisach TIR w Niemczech?

Na terenie Niemiec działają profesjonalne serwisy mobilne pojazdów ciężarowych. Zatrudnieni w nich mechanicy są w stanie dokonać różnorodnych napraw oraz zajmują się czynnościami serwisowymi różnego typu. Doświadczeni fachowcy potrafią skutecznie likwidować nie tylko drobne usterki, ale również bardzo poważne awarie. Po interwencji takich serwisów mobilnych kierowca może się udać w dalszą drogę. Usługodawcy tacy dysponują pojazdami serwisowymi wyposażonymi w narzędzia i sprzęt przystosowany do pracy w terenie, bezpośrednio na miejscu awarii albo u klienta. Standardowa usługa takiej firmy polega na określeniu rodzaju awarii i zorganizowaniu części zamiennych. Następnie fachowcy jadą we wskazane miejsce i dokonują skutecznej naprawy pojazdu ciężarowego albo jego naczepy. Po wykonanej pracy, auto jest gotowe do dalszej drogi.

Dlaczego warto sięgnąć po usługi polskich mobilnych serwisów TIR w Niemczech?

W kraju naszych zachodnich sąsiadów działa wiele polskich serwisów mobilnych specjalizujących się w naprawie pojazdów ciężarowych. Ich usługi są o wiele tańsze w porównaniu z serwisami niemieckimi, ponieważ firmy takie mają szerokie kontakty wśród producentów i dostawców części. Dzięki temu zyskują dostęp do wysokiej jakości komponentów w przystępnej cenie. Z usług polskich serwisów warto również korzystać ze względu na brak bariery językowej i możliwość łatwego przekazania informacji dotyczących awarii. Uniknie się w ten sposób nieporozumień przy zgłaszaniu awarii oraz podczas rozliczenia.

Serdecznie polecamy korzystanie ze sprawdzonego mobilnego serwisu:

https://serwis-tir-niemcy.pl

Fot. Pixabay